Jamarův blog

...o všem, co mě napadne

Jolla – můj nový mobil už je na cestě

Ježíšek na mě nezapomněl, zdá se, že jsem byl přecijen letos hodný a nejaký ten hranatý dáreček pod stromečkem opravdu bude ;-)
Už před časem jsem se tu zmiňoval o Finské společnosti Jolla, kterou vytvořila část bývalých zaměstnanců Nokie aby pokračovali ve vývoji telefonu s Linuxovým operačním systémem tam, kde Nokia skončila s telefonem N9. A nakonec se jim to opravdu podařilo. Této firmičce o zhruba 80 zaměstnancích se povedlo vyvinout svůj vlastní telefon i operační systém, celé to dát do kupy a uvést na trh. To rozhodně není špatný výkon a můžu jim k tomu jen pogratulovat. Já jakožto skalní fanoušek jsem samozřejmě neodolal a při první možné přílěžitosti jsem si telefon předobjednal a předplatil. To bylo někdy v květnu tohoto roku, kdy ještě vůbec nebylo jasné jak bude telefon vypadat a jestli se vůbec dostane na světlo denní. Nakonec se však dostal do produkce a dle stránek FedExu je už na cestě ke mě domů.

Telefon Jolla

Telefon Jolla


Bude však stát za to? Já myslí, že jo (však jsem taky věčný optimista). Pár výhrad by se sice našlo, hlavně chybějící hardwarová klávesnice bude pro mě asi největší boj, po zvyku z N900, ale to bude hlavně o zvyku. Na druhou stranu na nový operační systém Sailfish OS se těším, ovládání gesty je prý krutě návykové. A koncept „Other Half“, kdy se jím dá hardware telefonu slušně rozšiřovat, je další podstatné plus. Otázkou je, kdy se nějaká ty použitelné „druhé půlky“ začnou objevovat a jestli se dočkám i té pořádné výsuvné klávesnice.
Každopádně jak mi telefon dorazí, popíšu první dojmy no a pak v průběhu prosince zkusím stvořit něco jako recenzi. Teda samozřejmě jestli se k tomu s touhle novou hračkou dostanu :-)

1 Comment

Add a Comment

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

© 2007-2016 Jaroslav Martínek | Licence Creative Commons | powered by Wordpress Frontier Theme